Preniesť sa ponad seba a zažiť kus večnosti

Autor: Stanislav Fořt | 20.10.2014 o 13:31 | Karma článku: 3,38 | Prečítané:  641x

S Leonom som sa zoznámil minulé leto. Stal sa môj priateľ. Je vcelku úspešný nemecký desaťbojár. Pozval ma na svoj posledný pretek a umožnil mi nahliadnuť do jeho duše. Aké to je, keď po rokoch driny vrcholový športovec  opúšťa to, pre čo roky žil a posúva sa do ďalšej, celkom inej životnej etapy? Pri jednej desaťbojárskej disciplíne (skok do výšky) som sa tak trochu zamyslel aj ja ... 

Zachytil som atmosféru tej chvíle mojim fotoaparátom. Ten sa už zdal stratený, ale po vyše mesiaci a pol mi ho slovenská pošta z Nemecka predsa len doručila. Dnes som si ho vyzdvihol funkčný, a tak som z neho vydoloval aj tento záber.

Na ňom Leon (v poslednom možnom 3.pokuse) prekonáva vlastnú výšku. Doteraz neviem ako je to presne fyzikálne možné preskočiť do výšky sám seba (zvlášť keď sa postavíš k tej tyči a pozrieš hore), ale možné to je. Je v tom mnoho symboliky, keď sa dokážeš preniesť ponad seba, latka ostane pevne na svojom mieste a ty sa ocitneš za ňou s pocitom, že na chvíľu zastal čas...

Krátko po tomto preteku sme obaja opustili náš rodný kontinent Európu. Leon sa ocitol v Číne a ja v Amerike. Prekonávanie dlhej vzdialenosti (celkom 13 časových pasiem) povzbudzuje dvoch priateľov k zamysleniu nad životom. Leon sa ma spýtal:

Čo považuješ za limitujúci faktor svojho života?

Poďakovanie za otázku a svoju odpoveď som mu zaslal. Čo by si mu na ňu odpovedali ty? ... a  ja idem zatiaľ vybrať z práčky trička zbavené morskej soli a prekonávať do postele časový posun :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Sviečková demonštrácia: Išli sme do toho ako nevinné deti

Tisícky ľudí stáli so sviečkami na námestí a modlili sa. Polícia ich však surovo zbila a použila vodné delá. Bolo to pred tridsiatimi rokmi.

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.


Už ste čítali?