Preniesť sa ponad seba a zažiť kus večnosti

Autor: Stanislav Fořt | 20.10.2014 o 13:31 | Karma článku: 3,38 | Prečítané:  645x

S Leonom som sa zoznámil minulé leto. Stal sa môj priateľ. Je vcelku úspešný nemecký desaťbojár. Pozval ma na svoj posledný pretek a umožnil mi nahliadnuť do jeho duše. Aké to je, keď po rokoch driny vrcholový športovec  opúšťa to, pre čo roky žil a posúva sa do ďalšej, celkom inej životnej etapy? Pri jednej desaťbojárskej disciplíne (skok do výšky) som sa tak trochu zamyslel aj ja ... 

Zachytil som atmosféru tej chvíle mojim fotoaparátom. Ten sa už zdal stratený, ale po vyše mesiaci a pol mi ho slovenská pošta z Nemecka predsa len doručila. Dnes som si ho vyzdvihol funkčný, a tak som z neho vydoloval aj tento záber.

Na ňom Leon (v poslednom možnom 3.pokuse) prekonáva vlastnú výšku. Doteraz neviem ako je to presne fyzikálne možné preskočiť do výšky sám seba (zvlášť keď sa postavíš k tej tyči a pozrieš hore), ale možné to je. Je v tom mnoho symboliky, keď sa dokážeš preniesť ponad seba, latka ostane pevne na svojom mieste a ty sa ocitneš za ňou s pocitom, že na chvíľu zastal čas...

Krátko po tomto preteku sme obaja opustili náš rodný kontinent Európu. Leon sa ocitol v Číne a ja v Amerike. Prekonávanie dlhej vzdialenosti (celkom 13 časových pasiem) povzbudzuje dvoch priateľov k zamysleniu nad životom. Leon sa ma spýtal:

Čo považuješ za limitujúci faktor svojho života?

Poďakovanie za otázku a svoju odpoveď som mu zaslal. Čo by si mu na ňu odpovedali ty? ... a  ja idem zatiaľ vybrať z práčky trička zbavené morskej soli a prekonávať do postele časový posun :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ekonóm: Penziu v 65 rokoch musí niekto zaplatiť. A budeme to my všetci

Smer chce, aby ľudia odchádzali do penzie najneskôr v 65 rokoch. Prečo je to veľký problém, vysvetľuje pre SME odborník na dôchodky.

ŽENA

Zverejnili oficiálne fotografie zo svadby Harryho a Meghan

Autorom je fotograf Alexi Lubomirski, ktorý snímky zhotovil na hrade Windsor.


Už ste čítali?