Kabaret: milujem cesty vlakom 2. triedy

Autor: Stanislav Fořt | 21.4.2014 o 0:17 | (upravené 21.4.2014 o 1:21) Karma článku: 8,28 | Prečítané:  1875x

Čo všetko sa dá zažiť na ceste rýchlikom druhej triedy z Bratislavy do Košíc? Naše vrcholné činoherné telesá majú v týchto situačných fraškách vážnu konkurenciu.

Sedím si vo vlaku, smer rodná hruda – na Veľkú noc. Čítam gej knizku „Chlipnice“ a zrazu sa pozriem okolo mňa dvaja chalani. Jeden ulýzaný, neskorý tridsiatnik, noha cez nohu, namakaný, tričko „HOLLISTER“. Druhý zdravotný brat. Pretelefonoval pol cesty o klebetách na oddelení asi so štyrmi rôznymi luďmi. Hneď viem, ktorá bije. Čisto gej spolocnosť, pomyslím si.

Prisadol si dôchodcovský párik. Nič netušiaca teta ako započula zdravotnícku problematiku z telefonátu zdravotného brata, hneď ožila. Po každej druhej replike, chytá zdravotného brata, čo by súčasť živej gestikulácie, nenápadko za koleno. Oboznámila nás, že býva na hlavnej ulici okresného mesta, že jej syn je veľké zviera, že pozná takého a onakého riaditeľa a že ona má o 10 eur vyšší dôchodok ako pani inžinierka a že hentá a hentá suseda je stará dievka.

Asi druhý či tretíkrát sa prehnala sprievodkyňa s obligátkou otázkou: "Pristupovaliiiii? "   Na to dedko (manžel tety, zjavne doma pod papučou) zaiskril šibalsky očami a zahlásil. "Mňa ste ešte neskontrolovali pani sprievodkyňa!" Manželka na neho zagánila a on sklopil zrak.

Zdravotný brat nám porozprával všetky diagnózy otca Rada Procházku, ktorého mali na oddelení a tak plynulo prešli na politickú tému. Z tety vypadlo, že je nejaká okresná podšéfka KDH, že ona Rada nemusí, že ona volila Hrušovského, na čo zo zdravotného brata vypadlo napol hlasu niečo v štýle, že “toho alkáča”? Teta sa rázne ohradila, že to sú len škaredé “pomluvy”.

Pristúpili dve baby. Oni s miestenkami, my bez. Naznačili nám posunkom, že sedíme na ich miestach. Prepustili sme im ich. Na to teta zahlásila: “Aki sú chlapci galantní, že pustili dievčatá k oknu ...."

Milujem cesty vlakom v 2. triede...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Sviečková demonštrácia: Išli sme do toho ako nevinné deti

Tisícky ľudí stáli so sviečkami na námestí a modlili sa. Polícia ich však surovo zbila a použila vodné delá. Bolo to pred tridsiatimi rokmi.

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.


Už ste čítali?