Pastiersky list prekonáva normalizačných komunistov

Autor: Stanislav Fořt | 1.12.2013 o 13:52 | (upravené 2.12.2013 o 1:43) Karma článku: 16,21 | Prečítané:  10608x

Dnešok som nestrávil v kostole. Bol som si doobeda zaplávať, poobede ma čaká literárny klub a neskôr filmový večer medzi dobromyseľnými ľuďmi. Napriek tomu, sa mi pri obede dostal do rúk pastiersky list, ktorý dnes v kostoloch pravdepodobne odznel z úst kňazov platených zo všeobecných daní po celom Slovensku.

Musel som sa poštípať, či sa mi to nesníva.

Ak ste tiež dnes neboli v kostole, tu je v plnom znení, aby ste vedeli, o čom hovorím:

http://kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/pastierske-listy-konferencie-biskupov-slovenska/c/pastiersky-list-na-prvu-adventnu-nedelu-2013

Myslím, že týmto literárnym dielom tvorca pastierskeho listu schová normalizačných komunistov a ich rétoriku hravo do kapsy.

Miesto toho, aby KBS usilovne pracovala v hľadaní nástrojov na pozitívnu podporu rodiny, svoje miesto našli inde. Podobne ako v histórii Hitler či komunisti v ľudoch zasievajú pocit fiktívneho ohrozenia a sami seba pasujú do role ich ochrancu. Komunisti držali ľudí v chudobe a neslobode, ale hlavne že "chránili mier" a ľudí pred imperialistami. Veď kto by už chcel byť vtedy proti mieru alebo dnes proti rodine. Každý ju podporujeme, či sme homosexuálnej alebo heterosexuálnej orientácie. Hitler vo svojej dobe tiež "prišiel" rýchlo na to, kto je za zlou situáciou Nemcov. Podobne aj KBS rýchlo prišla na to, prečo rodina upadá a čo ju "ohrozuje". Registrované partnerstvá partnerov rovnakého pohlavia!

Je pre mňa šokom, že KBS si osvojuje túto pracovnú metódu. O to viac, že je deň pokoja, prvá adventná nedeľa, a o to viac, že veriaci ľudia k nej pristupujú ako k autorite sprostredkujúcu ich vieru.

Naozaj by som nechcel byť napríklad v koži veriacich manželov muža a ženy, ktorí doma najlepšie ako vedia vychovávajú potomka homosexuálnej orientácie tak ako iní rodičia ľaváka alebo iní dvojičky, ak boli dnes ako každú nedeľu v kostole a vypočuli si zmienený pastiersky list. Je otázka, či napríklad túto konkrétnu tradičnú rodinu chce KBS ochraňovať alebo rozbiť?

Miesto lásky šíria strach. Miesto nádeje zúfalstvo. Miesto pokoja nevraživosť.

 

Bože, prosím, odpusť im, lebo nevedia čo činia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?