Daňoví poplatníci: Zbavme Slovenskú republiku svojprávnosti!

Autor: Stanislav Fořt | 22.5.2013 o 17:38 | Karma článku: 29,75 | Prečítané:  4671x

Niekedy sa stáva, že človek bez kontroly míňa nad svoje pomery na predražené zbytočnosti, lacno rozpredáva svoj majetok,  neúmerne a ľahkovážne sa zadlžuje a ide za ručiteľa rôznym skrachovancom. Vtedy je na zváženie, či nepodať na súd návrh na obmedzenie alebo zbavenie spôsobilosti na právne úkony, aby sa predišlo (ešte väčšej) tragédii.

Uvedený postup je o to nástojčivejší, ak účet za toto nesvojprávne konanie nakoniec príde aj s úrokmi na zaplatenie nám.

Každý deň sa objavujú nové a nové informácie o nehospodárnom nakladaní s majetkom štátu, alebo natvrdo povedané o tunelovaní a vykrádaní stále viac zadlženej štátnej kasy. Už dlhé roky a prakticky beztrestne.

Na druhej strane dostávame nekompromisnú odpoveď:

Všetko je podľa zákona.

A navyše, ďalej šetriť (na sebe) už štát nemôže! Už sa nedá. Naozaj. Naopak, treba konsolidovať rozumej prispievať ku konsolidácii – ergo platiť viac. Ešte viac. Všetci: živnostníci, dohodári, študenti, firmy, spotrebitelia, dôchodci, zamestnanci či majitelia áut, nehnuteľností.... Všetci tí sa musia niekomu poskladať stále viac a viac... a Slovenská republika ten niekto rozhodne nie je. Tá je len vyberačom ale pre niekoho úplne iného.

Čo na tom, že už dnes nám  všetky dane a poplatky zožerú približne polovicu príjmu. Im to nestačí.

Zo Slovenskej republiky sa stala dementná dáma so zlatou kreditkou s povoleným neobmedzeným prečerpaním. A každé 4 roky sa zvádza boj o to, kto bude jej opatrovníkom.

Mám návrh. Ak nám dobre zaplatení politici a justícia tvrdia, že naozaj nie sú schopní docieliť, aby nás štát ešte viac nezadlžoval, nevypaľoval čoraz väčšie výpalné a nekupoval predražene a nepredával za babku  nedozrel čas, aby bola Slovenská republika zbavená svojprávnosti?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?