Fico: Neprivatizujem, veď štát to som ja

Autor: Stanislav Fořt | 16.2.2012 o 12:51 | Karma článku: 28,81 | Prečítané:  6911x

Poznáte Ficove zaklínadlo "Ja neprivatizujem" ? Zvlášť v týchto časoch, keď privatizácia bola v spise Gorila spojená s finančnými skupinami a stámiliónovými úplatkami, je to Ficove magické afrodiziakum ako zdôvodniť a úplne uhranúť niektoré skupiny voličov. Naozaj Fico neprivatizuje?

Fico neprivatizuje štátne vlastníctvo, lebo má prepracovanejší a výnosnejší systém peňazovodov založený práve na veľkom "štátnom" vlastníctve.

Každý podnik, ktorý je "štátny" alebo sa ako štátny založí môže ovládať Ficova politická strana tak, že jednak si tam uprace svojich verných a jednak cez dodávateľsko-odberateľské vzťahy v tom podniku sa nie jednorazovo ale trvale (a cez systém nevypovedateľných zmlúv aj v čase keď nie je pri moci) živia sponzori SMERU, od ktorých "štátny" podnik buď draho nakupuje, alebo im lacno predáva.

Ficov systém akože "neprivatizácie" je vlastne systém permanentnej privatizácie hospodárskeho výsledku "štátneho podniku".

Je to trvalý, opakujúci sa finančný transfer smerom od daňových poplatníkov k sponzorom SMERU, na ktorý ešte Fico u prostoduchejších šikovnou sociálnou rétorikou zbiera politicku moc, ktorá je poslednou zložkou k uzatvoreniu kruhu. Fico nielenže takto napĺňa svoje predvolebné heúlo: "Sponzori a členovia Smeru si zaslúžia istoty" ale okráda daňových poplatníkov hneď niekoľkokrát naraz. Okrem toho, že štát z peňazí daňových poplatníkov uhrádza investície (ktoré by inak mohli ísť na dôchodky, školstvo či zdravotníctvo), takto politicky obsadený a tunelovaný štátny podnik potom formálne nemá zisk, a teda ani neplatí skoro žiadne dane, a často dokonca pýta 100milióny od štátu na úhradu svojich strát a dlhov (viď CARGO).

Fico nie je žiadny ľudomil ani ochranca Slovenska, či majetku štátu, za ktorého sa rád na verejnosti vydáva. Vie presne čo a pre koho robí. So záujmami jeho voličov to má pramálo spoločné. Tí sú len nástrojom na to, aby mu umožnili ovládnutie "štátnych" miliárd.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ribár požiada o odškodné v Štrasburgu. Na Ústavný súd mieria aj ďalší obvinení

Ústavný súd nariadil prepustneie z väzby po štrnástich rokoch.

Dobré ráno

Dobré ráno: Koalícia má zarobené na ďalšiu krízu

Parlament čaká hlasovanie o skrátení kolúznej väzby.

KOMENTÁR

Zasmejme sa s Veronikou Remišovou

Nedostatok snahy jej vyčítať nemôžeme, s výsledkami je to horšie.


Už ste čítali?