Tri "skúsené" nevesty alebo politickí dinosauri

Autor: Stanislav Fořt | 23.10.2011 o 14:33 | (upravené 23.10.2011 o 14:44) Karma článku: 16,84 | Prečítané:  2053x

P. Bugár sa v relácii STV o päť minút dvanásť, kde nemal oponenta z SaS, snažil onálepkovať SaS ako neskúseného nováčika, ktorého "neskúsenosť" zapríčinila súčasné politické problémy. Tých pár replík, ktoré si vymenil s redaktorkou a p. Paškom bolo ukážkou lekcie z vysokej školy  elegantnej demagógie a prekrúcania faktov v snahe masírovať verejnú mienku.

SaS jasne a jednotne deklarovala ako bude hlasovať o zárukách Slovenska pri navýšení kapacity eurovalu a rozšírení jeho kompetencií aj na financovanie bánk nielen problémových krajín, ktorých zoznam sa už tvorí a netrpezlivo čakajú na svoje miliardy.


SaS dopredu avizovala, že vydieranie spájaním hlasovania o eurovale s dôverou vláde nebude mať za následok zlomenie chrbtice SaS, a teda že aj pri takejto variante euroval nepodporíme. Som presvedčený o tom, kto sa pri eurovale mýlil, ukáže budúcnosť, už možno najbližšie týždne a mesiace. Mne síce Mikuláš Dzurinda na moje otázky v parlamentnej rozprave neodpovedal:
http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/72992/Fort_Stanislav.html
ale verím, že spolu s ostatnými obhájcami eurovalu v nich má jasno.

Politickí dinosauri kompromis navrhnutý SaS odmietli a plne si vedomí následkov takéhoto kroku, hlasovania spojili, aj keď tak nemuseli urobiť.
Konali zodpovedne?

Zvlášť cynicky vyznievajú narážky z úst p. Bugára, ktorého niekoľko členov vlastného poslaneckého klubu MOST-HÍD taktiež euroval nepodporilo. Že by sa ich chcel práve predčasnými voľbami zbaviť? Podobne ako by sa možno chceli predčasnými voľbami zbaviť premiérky otcovia modrej strany a euroval bol vhodná zámienka, ako to urobiť a špinu vyliať na niekoho iného? Uvidíme. Najbližšie dni pri zostavovaní kandidátok politických strán dajú odpovede.V SDKÚ už primárky asi "nestihnú".

Vláda po hlasovaní podľa očakávaní padla. Naši bývalí koaliční partneri, starí politickí matadori, mali zjavne "jasný premyslený plán". Po hlasovaní boli za pár minút so SMEROM dohodnutí na termíne predčasných volieb hneď na prvom stretnutí. Expresne odvolali R. Sulíka z postu predsedu NRSR a už si začali deliť, kto z nich zaberie aké ministerstvo hneď po tom, čo kozmickou rýchlosťou vyhodia z vlády ministrov za SaS. P. Uhliarik si mal pribrať k ministerstvu zdravotníctva aj ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, p. Dzurinda po p. Galkovi si mal zase pribrať ministersvo obrany ... atď.

Zároveň najmä bývalí činovníci vo vedení parlamentu preukázali úctu k inštitúcii, v ktorej čele stoja. NRSR bude hlasovať dovtedy, kým neodhlasuje "tak ako má". Novému predsedovi parlamentu p. Hrušovskému veľmi trefne osviežil pamäť a trpko "zablahoželal" k novej funkcii aj kolega Galbavý:
http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/73371/Galbavy_Tomas.html

Zrazu sa im to zaseklo. Politickí dinosauri sa dopustili nováčikovskej chyby, ktorú by tak radi chceli pripisovať iným. Fico im ukázal chrbát hneď po tom, ako mal odhlasovaný termín predčasných volieb. To nebolo v pláne. Ako sa ukázalo, trojica politických dinosaurov bola asi tak zahĺbená do delenia postov, že si pred spojením hlasovania o dôvere vláde zabudli prečítať ústavu.

Kto sa tu prejavil ako nováčik? Ako prejavili p. Hrušovský, Bugár a Dzurinda svoje doterajšie bohaté politické skúsenosti?

Táto trojka, ktorá sama seba označuje za politicky skúsenú a zodpovednú sa zrazu ocitla v úplnej bezradnosti po tom, ako spojením hlasovania o dôvere vláde, pri plnom vedomí odštartovali sled udalostí. Z nej ich následne musela ťahať za "neskúsenú" označovaná SaS.

Do volieb 10.3.2012 zostáva niekoľko mesiacov. Na rozdiel od voľby generálneho prokurátora, v ktorej p. Trnku navrhol v družnej svornosti tak poslanec SDKU ako aj SMERU sa ale už naši zodpovední a skúsení politickí dinosauri nemusia schovávať a môžu si drukovať verejne. Asi tak, ako to dnes predviedol p. Hrušovský a p.Fico v televíznej diskusnej relácii. To bolo rečí spred roka aj kúsok, že s Ficom nie. Pre p. Hrušovského ako výnimočne bez politického slalomu vlastnými ústami povedal, je SMER vypočítateľnejší politický partner ako SaS, a aj p. Fico to vidí na vládu "veľkého kompromisu".

Tri aj keď síce okukané ale predsa len ako samé hovoria "skúsené" nevesty rozpútali boj o nového ženícha. Slová sú zbytočné, stačí SHOOTY:
http://komentare.sme.sk/c/6097126/shooty.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?