Daňoví poplatníci: Zbavme Slovenskú republiku svojprávnosti!

Autor: Stanislav Fořt | 22.5.2013 o 17:38 | Karma článku: 29,75 | Prečítané:  4639x

Niekedy sa stáva, že človek bez kontroly míňa nad svoje pomery na predražené zbytočnosti, lacno rozpredáva svoj majetok,  neúmerne a ľahkovážne sa zadlžuje a ide za ručiteľa rôznym skrachovancom. Vtedy je na zváženie, či nepodať na súd návrh na obmedzenie alebo zbavenie spôsobilosti na právne úkony, aby sa predišlo (ešte väčšej) tragédii.

Uvedený postup je o to nástojčivejší, ak účet za toto nesvojprávne konanie nakoniec príde aj s úrokmi na zaplatenie nám.

Každý deň sa objavujú nové a nové informácie o nehospodárnom nakladaní s majetkom štátu, alebo natvrdo povedané o tunelovaní a vykrádaní stále viac zadlženej štátnej kasy. Už dlhé roky a prakticky beztrestne.

Na druhej strane dostávame nekompromisnú odpoveď:

Všetko je podľa zákona.

A navyše, ďalej šetriť (na sebe) už štát nemôže! Už sa nedá. Naozaj. Naopak, treba konsolidovať rozumej prispievať ku konsolidácii – ergo platiť viac. Ešte viac. Všetci: živnostníci, dohodári, študenti, firmy, spotrebitelia, dôchodci, zamestnanci či majitelia áut, nehnuteľností.... Všetci tí sa musia niekomu poskladať stále viac a viac... a Slovenská republika ten niekto rozhodne nie je. Tá je len vyberačom ale pre niekoho úplne iného.

Čo na tom, že už dnes nám  všetky dane a poplatky zožerú približne polovicu príjmu. Im to nestačí.

Zo Slovenskej republiky sa stala dementná dáma so zlatou kreditkou s povoleným neobmedzeným prečerpaním. A každé 4 roky sa zvádza boj o to, kto bude jej opatrovníkom.

Mám návrh. Ak nám dobre zaplatení politici a justícia tvrdia, že naozaj nie sú schopní docieliť, aby nás štát ešte viac nezadlžoval, nevypaľoval čoraz väčšie výpalné a nekupoval predražene a nepredával za babku  nedozrel čas, aby bola Slovenská republika zbavená svojprávnosti?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Nie. Nikto mi nezavolal a to hovorím absolútne čestne

Angažovanie Tomáša Szalaya, niekdajšej pravej ruky ministra Rudolfa Zajaca, vyvolalo podľa Druckera otázky v Smere.

DOMOV

Smer sa poistí politikou pre robotníkov, kritiku počúvať nechce

Programová konferencia naznačila, že pozícia Kaliňáka v strane slabne.

SVET

Maďari si pripomenili krvavú revolúciu. Vypískali Orbána a pobili sa

V Budapešti sa zišli odporcovia maďarského premiéra.


Už ste čítali?